Van’daki 10 Ekim Anmasında Gözaltına Alınanlar Serbest Bırakılmalıdır!

67

Üç yıl önce bugün, Türkiye tarihinin en vahşi katliamlarından birisi yaşandı. Bugün başta Ankara Garı olmak üzere Türkiye’nin dört yanında kaybettiğimiz 103 arkadaşımız, yoldaşımız için anma etkinlikleri düzenlendi, barış talebimiz yinelendi. Ancak Van’da, devletin üç yıldır 10 Ekim anması karşısında takındığı tavır değişmedi. Aralarında Şube Başkanımız Bedri Yamaç, TİS ve Hukuk Sekreterimiz Şerif Ateş, üyemiz Murat Atabay, şube avukatımız Ümit Dede ve KESK’e bağlı sendikaların üye ve yöneticilerinin de bulunduğu 16 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

Üç yıldır yasımızı, acımızı dahi yaşatmak istemeyen, 10 Ekim’in adını duyar duymaz teyakkuza geçenler bir gerçeği unutmamalıdır! Bizler her ne pahasına olursa olsun, yılmayacağız ve katilleri asla affetmeyeceğiz! 10 Ekim Ankara katliamında kaybettiğimiz yoldaşlarımızı asla unutmayacağız ve unutturmayacağız!

Belirtmek isteriz ki SES şube yöneticilerinden Gürsel Yamaç’ın yaralanmasına yol açan, orantısız güç kullanımıyla demokratik bir hakkın kullanımını engelleyenler açıkça suç işlemektedirler. Eğitim Sen olarak, işlenen bu suça göz yummayacağımızın bilinmesini ve gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istiyoruz.

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu