Susturamayacaksınız!

107

KHK’lar, ihraçlar, açığa alınanlar, kapatılan gazeteler, televizyon kanalları, dergiler, gözaltına alınanlar, tutuklananlar… Yaşamlarımız, toplumun muhalif kesimlerine nefes aldırmamaya kararlı bir iktidarın kuşatması altında!

Böylesi bir ortamda dün akşam saatlerinde Diyarbakır Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak, Fırat Anlı ve HDP eski milletvekili Ayla Akat Ata tutuklandı, bugün sabah saatlerinde ise Cumhuriyet Gazetesi’ne operasyon yapılarak, gazetenin yazarları gözaltına alındı!

“MİT Tırları” haberinden bu yana AKP’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef tahtasına koyduğu Cumhuriyet Gazetesi’nin muhalif, halkın gerçekleri öğrenmesi için sorumlulukla hareket eden yayıncılık çizgisine son verilmek istenmektedir. Bu operasyon göstermektedir ki Cumhuriyet Gazetesi’ne el koymak için yürütüldüğü bizzat gazete tarafından ifade edilen kumpas, gözaltı ve olası tutuklama kararlarıyla sonuçlandırılmak istenmektedir. Kısacası AKP, kendi sesi dışında kimsenin sesinin çıkmasını istememektedir.

Düşmanlaştırma ve savaş politikasıyla iktidarını korumaya çalışanların bu ülkeye daha fazla baskı,  zulüm ve gözyaşı getirmesi kaçınılmazdır! Bu nedenledir ki emekten, demokrasiden ve barıştan yana olan tüm kesimlerin “amasız”, “fakatsız” yan yana gelmesi, el ele vermesi ve bu zorbalıklara tepkisini göstermesi hayati öneme sahiptir. Bugün bu zorbalıklar karşısında “ama” ile cümleye başlayanların, yarın faşizmin soğuk ve asık yüzüyle karşılaştığında yalnız kalacağı unutulmamalıdır!

Eğitim Sen olarak,  bu topraklarda demokrasi filizlenip bu zorbalık son bulana kadar emek, demokrasi ve barış mücadelemizden asla geri adım atmayacağımız bilinmelidir!

Kurtuluş Yok Tek Başına Ya Hep Beraber Ya Hiç Birimiz!

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu