Suruç Katliamında Yaşamını Yitirenleri Saygıyla Anıyoruz!

72

20 Temmuz 2015’te Türkiye’nin çeşitli illerinden Suruç’a gelen ve çoğu üniversite öğrencisi olan gençlerin basın açıklaması yaptığı sırada yaşanan saldırıda 33 genç vahşice katledilmiştir. Suruç katliamı ile başlayan süreçte, yüzlerce canımızı kaybettiğimiz 10 Ekim katliamı başta olmak üzere, çok sayıda bombalı saldırı ve katliamlar yaşanmıştır.

O yıllarda IŞİD’in tehdidi ve saldırılarından en çok etkilenen Suriyeli çocuklara umut olmak için onlara oyuncaklar götüren, büyük bölümü çeşitli üniversitelerde öğrenci olan gençlerimizi katledenlerin ve katliamın sorumlularının ortaya çıkarılmamış olması düşündürücüdür. Bugüne kadar başta Suruç katliamı olmak üzere, Suruç’tan sonra yaşanan katliamların arkasındaki güçleri ve gerçek sorumluları ortaya çıkarmak için verilen tüm araştırma önergeleri AKP tarafından reddedilmiştir.

Suruç’ta yaşanan saldırının failleri ve onları büyüten, destekleyen ve bugünlere getiren zihniyet, herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Suruç’ta hayatını kaybedenlerin katilleri, tıpkı 10 Ekim Ankara katliamında olduğu gibi, sadece bombayı patlatanlar değil, o bombanın hiçbir engelle karşılaşmadan oraya girmesine seyirci kalanlar, katillerin ve saldırının siyasi sorumlularının hesap vermesini engelleyenlerdir.

Eğitim Sen olarak Suruç’ta gerçekleştirilen katliamda hayatını kaybeden gençlerimizi bir kez daha saygı ve özlemle anıyor, kendileri gibi düşünmeyenleri vahşice katleden bu karanlık zihniyeti bir kez daha lanetliyoruz.

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu