Savaş Politikalarına Derhal Son Verilmelidir!

67

Ortadoğu merkezli olarak yaşanan savaş, çatışma ve katliamlar, emperyalist ülkelerin ve Türkiye’nin bölgeye yönelik müdahaleci ve savaş yanlısı planları sonucunda yaşanan kayıplar, başta analar olmak üzere, herkesin yüreğini yakmaktadır.

Yıllarıdır benimsenen savaş politikalarına yönelik tüm itirazlar ve uyarılara rağmen ısrarla sürdürülen Suriye politikasının acı sonuçları, girilen yolun ne kadar yanlış olduğunu göstermektedir.

Siyasi iktidarın içeride ve dışarıda şiddet, çatışmaya ve gerginliğe dayalı savaş politikaları acı sonuçlarını vermeye başlamış, Suriye’den peş peşe gelen asker ölümleri ile yine ocaklara ateşler düşmüştür.

Benimsenen savaş politikaları nedeniyle peş peşe yaşanan saldırılar ve katliamlar ile kana ve gözyaşına doyan bu topraklarda yaşayan halklara daha fazla acı yaşatmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Türkiye’nin yapması gereken içeride ve dışarıda baskı, şiddet, çatışma ve düşmanlığa dayalı politikalardan derhal vazgeçmek olmalıdır.

Yıllardır “Yurtta barış dünyada barış” ilkesini savunmak yerine, tam tersi yönde adımlar atmasının bedelini ülkemizin yoksul, emekçi çocuklarına ödetilmesi kabul edilemez. Siyasi iktidar, yanlış olduğunu kendisinin de kabul etmeye başladığı Suriye politikasını derhal değiştirmeli ve barışçıl bir politika benimsemelidir.

Yıllardır toplumun vicdanında ve hafızasında silinmesi zor, derin izler bırakan acılar artık son bulmalıdır. Artık kimsenin ölmediği, bombalı saldırı ve katliamların hedefi olmadığı bir ülkede barış içinde bir arada yaşamak istiyoruz.

Türkiye’nin göz göre göre bataklığın içine çekilmesine seyirci kalmayacak, sürekli savaşı ve ölümü kutsayanlara karşı yaşamı ve yaşatmayı savunmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu