Keyfi Olarak Gözaltına Alınan Üyelerimiz Derhal Serbest Bırakılmalıdır!

50

Siyasi iktidarın, kendisi gibi düşünmeyen, haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı sesini yükselterek mücadele eden emekçilere karşı gösterdiği tahammülsüzlük tüm hızıyla sürmektedir. Yıllardır iktidarın ve onun siyasal-sendikal uzantılarının saldırılarına karşı dik duruş sergileyenler baskı, tehdit ve gözaltılar ile susturulmak ve sindirilmek istenmiştir.

13 Ağustos 2016 tarihinde Mardin’de, Eğitim Sen Midyat Temsilciliğine bağlı Eğitim Sen üyeleri herhangi bir sebep belirtilmeksizin keyfi olarak gözaltına alınmıştır. Üyelerimizin hangi nedenle gözaltına alındıkları belirtilmediği gibi, avukatlarıyla görüşmeleri engellendiği için durumları hakkında bilgi alınamamıştır.

Gözaltına alınan Eğitim Sen üyeleri; Muzaffer Baran (Baş Temsilci), Mehmet Emin Çiçek, Mehmet Nur Budak, Mustafa Ayaz, (Sol Bacağı Kasıktan Ampute), Ulaş Çetinkaya, İlhan Bayar, Ayşegül Yaften, Ahmet Demir. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’ndan gözaltına alınanlar ise Mehmet Sal, Aykut Çobadak, Tülay Demir, Beşir Kaya.

Bizler tarafından hangi amaçla yapıldığı bilinen bu tür keyfi gözaltıların tamamen haklı mücadelemizi yıpratmaya ve kamuoyunun kafasında soru işaretleri oluşturmaya yönelik olduğu açıktır. Eğitim Sen üyelerini çeşitli yöntemlerle baskı altına almaya çalışan, haklı mücadelemizden döndürmeyi amaçlayan her türlü hukuk dışı ve fiili uygulamaların karşısında sessiz ve tepkisiz kalmayacağımız bilinmelidir.

Eğitim Sen olarak üyelerimize yönelik haksız ve hukuksuz gözaltı işlemlerinin derhal son bulmalı ve gözaltına alınan üyelerimiz derhal serbest bırakılmalıdır.

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu