Gerçekleri Saklayamayacak, Özgür Basını Susturamayacaksınız!

245

Bilindiği üzere emek, demokrasi ve barış mücadelesinde yayınlarıyla yanımızda olan, halkın bağımsız ve gerçek haber alma hakkına önemli katkılar sunan 12 televizyon ve 11 radyo 28 Eylül 2016 akşamı kapatılmıştır.

Bu hukuksuzluğa imza atanlar, aradan geçen bir hafta içerisinde televizyon kanallarına ve radyolara polis operasyonlarıyla baskınlar düzenleyerek özgür basına darbe yapmıştır. Bugün kapılarına mühür vurulan Hayatın Sesi TV, İMC TV ve Özgür Radyo’ya yönelik yapılan baskınlar, darbelerin sadece üniformayla ya da apoletle ilgili olmadığını bir kez daha göstermiştir.

Darbe girişimi gecesi basına övgüler düzenlerin, iktidarını pekiştirdikten sonra özgür basını susturmaya çalışması, AKP’nin muhalif tüm kesimlere yönelik başlattığı düşman hukuku uygulamalarını sertleştireceğinin habercisidir. Dolayısıyla AKP sadece gazetecilerin ve basın emekçilerinin değil emek, demokrasi ve barış mücadelesi yürüten herkesin sesini kısmak istemektedir.

Eğitim Sen olarak belirtmek isteriz ki özgür basını susturmaya, gerçekleri saklamaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Kapatılan, kumpas planlarıyla yayıncılık çizgisi değiştirilmeye çalışılan ama iktidarın değil halkın sesi olmayı başarabilen tüm kurumlarla dayanışma içerisinde olacağımızın bilinmesini isteriz.

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu