Faşizme İnat Öfkeyle, Özlemle Buradayız Ahparig!

307

Tüm katliamlara, 1915‘in büyük acılarına, sürgünlere, yıkımlara rağmen, halkların eşitliğine ve kardeşliğine inanan, bir sosyalist olarak eşitlik, özgürlük ve demokrasi mücadelesine hayatını adayan Hrant Dink, 10 yıl önce bugün, katledildi, aramızdan alındı!

Hrant’ın ardından 10 yıldır inatla aynı sözü söylüyor, bu davanın takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz!

Çünkü bu davanın, sadece duruşmalar silsilesinden ibaret olmadığını, mahkeme salonlarına sıkışmış, ritüellere ve bürokrasiye boğulmuş, adaleti bekleyerek elde edeceğimiz bir dava olmadığını çok iyi biliyoruz!

Çünkü bu davanın karşı tarafında, ne kadar gizlenmeye çalışılırsa çalışılsın, ne kadar örtbas edilmek istenirse istensin bir yönetim aklının olduğunu çok iyi biliyoruz!

Çünkü bu davada gelecek adalet basit bir ceza kararı olmayacaktır! Beklediğimiz adalet, halkların eşitliğini ve kardeşliğini, demokrasiyi, özgürlüğü bu topraklarda yeniden yeşertecektir! Dolayısıyla bu davanın 10 yıldır sürüncemede kalmasının nedeni, gelecek olan adaletin, muktedirleri yerinden edecek güce sahip olmasında yatmaktadır!

Çünkü Hrant Dink’in dediği gibi “Biz yaşadığı cehennemi cennete çevirmeye talip insanlardanız”! Tam da bu nedenle tüm Türkiye halkları gibi biz de “Hepimiz Hrant‘ız, Hepimiz Ermeni‘yiz” diyerek bu katliamın karşısına dikiliyoruz!

Eğitim Sen olarak belirtmek isteriz ki içinde olduğumuz bu karanlığı, Hrant`a verdiğimiz sözümüzle bozacağız! Eşitlik, özgürlük ve demokrasi bu topraklarda yeşerene kadar ve gerçek adalet tecelli edene kadar, mücadelemizi sürdüreceğiz! Hrant`ı unutturmaya çalışanlara inat, faşizme inat Türkiye’nin dört bir yanında sokaklarda, meydanlarda bu katliamı ve ardındakileri teşhir etmeye devam edeceğiz! 10 yıl önce kaybettiğimiz  ‘Hrant Dink`i tüm mücadele azmimizle saygı ve özlemle anıyoruz!  

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu