Artvin’de Öğrenciler Ensar Vakfı Etkinliğine Götürüldü

421

Karaman’da Ensar Vakfı’na bağlı evlerde gerçekleşen tecavüz skandalına kamuoyunun tepkisi artarak devam ederken, vakıf Artvin’in Arhavi ilçesinde öğrencilere konferans düzenledi. Ortaokul ve lise öğrencileri, Ensar Vakfı Arhavi Şubesi tarafından düzenlenen “İmkansızlıklar İmkan Olsun” etkinliğine, Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle götürüldü. Öğrencilere konferans veren ise okul öncesi ve ilkokulda dini eğitim isteyen Yeni Akit Yazarı Ali Erkan Kavaklı…

Skandal uygulama Arhavi Kaymakamlığı’nın Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiği talimatla başladı. Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın’ın oluruyla 18 Mart 2016 tarihinde Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz’a gönderilen yazıda, ortaokul ve lise öğrencilerinin Ensar Vakfı Arhavi Şubesi tarafından düzenlenen etkinliğe götürülmesi istendi.

Kaymakamlıktan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen talimat yazısında şu ifadelere yer verildi: “Ensar Vakfı Arhavi Şubesi’nin 16 Mart 2016 tarihli yazısı gereği; Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca desteklenen ve Ensar Vakfı Arhavi Şubesince yürütülen “İmkansızlıklar İmkan Olsun” projesi kapsamında, Yazar Ali Erkan Kavaklı’nın Arhavi Bayraktar Kültür Merkezi Salonu’nda aşağıdaki takvim doğrultusunda ilçemiz öğrencilerine ve halka ayrı ayrı bir dizi konferans verilmesi talep edilmektedir.

‘Kararlığın Adı: Çanakkale adını verdiğimiz konferanslarımız, tarihli içerikli başarı ve motivasyon eğitimi içermektedir. Konuyla ilgili olarak;

1-Konferans halka yönelik kısmının duyurulması için pankart asıp, afiş ve el ilanı dağıtmak,

2-Sesli duyuru yapmak,

3-Öğrencilere yönelik programların ilçemizdeki 8 ve 12’inci sınıf öğrencilerine yönelik Kültür Merkezi salonunda yapılması uygun görülmektedir.”

Yazıda konferansların, 29 Mart 2016 tarihinde saat 10.00’da ortaokul öğrencilerine yönelik, saat 14.00’da lise öğrencilerine yönelik, saat 19.00’da da halka yönelik olarak Bayraktar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirileceği belirtildi. Kaymakamlığın yazısının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de ilçe genelindeki tüm resmi ve özel ortaokul ve lise müdürlüklerine bir yazı göndererek, öğrencilerin konferansa götürülmelerini istedi.

Arhavi yazı

Arhavi yazı2

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu