Sendikal Faaliyetler Her Emekçi İçin Temel Bir Haktır

100

Genel Sekreterimiz İkram Atabay: ” Sendikal faaliyetler her emekçi için temel bir haktır.”

Dün (24.12.2020) Eğitim Sen Genel Sekreterimiz İkaram Atabay, Yükseköğretim ve Eğitim Sekreterimiz Sinan Muşlu, Merkez Kadın Sekreterimiz Simge Yardım Dağ ve Eğitim Sen Diyarbakır Şube Yürütme Kurulu üyelerinin katılımıyla, Diyarbakır’da Abbas Şahin’in tahliyesi sonrası basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısına duruşmayı izlemek üzere gelen BES Genel Sekreteri Aziz Özkan, SES Genel Merkez Kadın Sekreteri Gönül Adıbelli’de katıldılar. Genel Sekreterimiz İkram Atabay açıklamasında “Bugün arkadaşımızın tahliyesi ile  bir kez daha anlaşılmıştır ki sendikal faaliyetler suç kapsamına alınamaz. Sadece bir arkadaşımızın değil sendikamızın baskı altına alınmasına dönük bir yaklaşımla açılan bu ve benzeri davalar bizleri emek, demokrasi ve barış mücadelesinden alıkoyamayacaktır.

Eğitim emekçilerinin ekonomik, sosyal ve demokratik haklarını savunan sendikamız; kamusal, parasız, bilimsel, laik, demokratik, anadilinde eğitim mücadelesini yükseltmeye devam edecektir. İhraç, sürgün, açığa alma, tutuklama gibi baskı ve yıldırma politikalarından vazgeçilmelidir. Sendikal faaliyetler her emekçinin en doğal hakkıdır. Bu haklarımızı sonuna kadar kullanmaktan eylem ve etkinliklerimizle haklarımızı savunmaktan ve taleplerimizi dile getirmekten asla vazgeçmeyeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu