Hrant Dink’in Katledilmesinin Üzerinden 15 Yıl Geçti! Adalet Borcumuz Katlanarak Arttı!

29

Barışın, kardeşliğin, eşitliğin, özgürlüğün ve demokrasinin sesini çoğaltmaya çalışırken aramızdan koparılan, failleri hepimizin gözleri önünde kahramanlaştırılan, yargı süreçleri tetikçilerin ardındaki gerçek failleri korumakla geçirilen, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katledilişinin üzerinden 15 yıl geçti.

Hrant Dink, bir kaldırım kenarında değil, kendi sözleriyle “yaşadığı cehennemi cennete çevirmeye talipli olan” herkesin sol yanında katledildi!

Katliamın ardından hepimizin adalet talebi mahkeme salonlarına sıkışmış, ritüellere ve bürokrasiye boğulmuş, bekleyerek elde edemeyeceğimizi bildiğimiz bir hukuk garabetine dönüştürülmüştür. Biliyoruz ki bu davanın karşı tarafında, ne kadar gizlenmeye çalışılırsa çalışılsın, ne kadar örtbas edilmek istenirse istensin bir yönetim aklı bulunmaktadır. Dolayısıyla bu davada gelecek adalet basit bir ceza kararı olmanın ötesine geçecek ve Türkiye’de Ermenilere karşı yükseltilen nefreti yerinden edecektir. Dolayısıyla gelecek olan adalet, muktedirleri yerinden edecek bir güce sahiptir.

Eğitim Sen olarak, bu topraklara daha fazla kan ve gözyaşı eken egemenlere inat, bizleri abluka altına alan karanlığı Hrant’a verdiğimiz sözümüzle bozacağız! Eşitlik, özgürlük, barış ve demokrasi bu topraklarda yeşerene kadar aradan yüz yıl da geçse “Buradayız ahparig” diyeceğiz!

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu