Erkan İbiş Yapacağını Yaptı, Hukuksuzca Kendini Rektör İlan Etti!

1596

Ankara Üniversitesi rektörlüğü döneminde skandal yolsuzluk iddialarıyla, haksız ve hukuksuz ihraçlarla ve baskıcı yönetim uygulamalarıyla adını tarihin sayfalarına not ettirmeyi başarmış olan Erkan İbiş, şimdi de İstinye Üniversitesi’ne rektör olarak atanmış!

İstinye Üniversitesi’nin web sayfasında yapılan duyuruda “10 Ocak Pazartesi günü Topkapı Kampüs Kongre Merkezi’nde gerçekleşen İstinye Üniversitesi Rektörlük Devir Teslim Töreni’nde; Prof. Dr. Erdal Karaöz, rektörlük görevini Prof. Dr. Erkan İbiş’e devretti.” denilerek, Erkan İbiş’in rektörlüğü kamuoyuyla paylaşıldı.

Ancak, 2547 sayılı yasa, 10 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve “Resmi Gazete Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddeleri gereği rektör ataması Resmi Gazete’de yayınlanmak ve kamuoyuyla paylaşılmak zorundadır. Erkan İbiş’in İstinye Üniversitesi’ne rektör olarak atandığı bilgisi ise İstinye Üniversitesi’nin web sayfası dışında duyurulmamıştır.

Bu nedenle beklentimiz Erkan İbiş’in Resmi Gazete’deki atama kararını kamuoyuyla paylaşmasıdır! Aksi halde Erkan İbiş’in ataması açıkça tamamlanmamış bir işlem olarak karşımızda durmakta ve yaptığı her işlemin hukuken geçersiz kılınması gerekmektedir.

Üstelik YÖK’ün web sayfasında da alelacele bir değişikliğe gidilerek Erkan İbiş’in rektörlüğünün duyurulduğu görülmektedir. Çünkü kendisinin CV’si olarak paylaşılan linkte halen Prof. Dr. Erdal Karaöz’ün CV’si bulunmaktadır.

Eğitim Sen olarak hukuksuz işlemlerine, siyasi ve keyfi uygulamalarına, yolsuzluk iddialarına ve ihraç uygulamalarına yakından tanıklık ettiğimiz Erkan İbiş’in bunlara rağmen bir üniversiteye rektör yapılmasını anlayabiliyor(!), ancak kabul etmediğimizin bilinmesini istiyoruz!

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu