Boğaziçi Üniversitesi Yönetimi Suç İşlemeye Devam Ediyor!

453

Boğaziçi Üniversitesi’nin kayyum rektörü Naci İnci ve yönetiminin skandalları bitmek bilmiyor. Üniversitenin Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Candan’ın yaklaşık 40 personeli arayarak Eğitim Bir Sen’e üye olmalarını istemesinin üzerinden az bir zaman geçmişken, bu defada üyelerimiz tek tek aranarak sendikal üyelikleri üzerinde baskı yaratılmaya çalışılıyor.

Açıkça ifade etmek isteriz ki, hukukun üstünlüğü yerine güçlünün hukukunu kendilerine rehber edinenlerin izledikleri bu yöntemle ilk kez karşılaşmıyor, bu hukuk dışı yöntem karşısında ilk kez mücadele yürütmüyoruz.

Bu nedenle, Boğaziçi Üniversitesi yönetimini uyarıyor ve üyelerimizin yalnız olmadığını bilmelerini istiyoruz. Örgütlenme hakkımızı ortadan kaldıran, sendikal hak ve özgürlüklerimizi yok sayan bir yönetim aklıyla evrensel hukuk normlarını ayaklar altına alanların karşısında sessiz kalmayacağız.

Kurulan ikna odalarına, tehdit ve baskıyla yapılan üyeliklere ve en önemlisi içinde bulundukları güç sarhoşluğuna güvenerek alenen suç işleyen tüm yöneticiler hakkında hukuk önünde hesap soracağımızı bir kez daha vurguluyoruz.

Eğitim Sen olarak, Boğaziçi Üniversitesi’nin tüm bileşenleriyle özgür ve demokratik üniversite mücadelemizi kararlılıkla sürdürecek ve birleşe birleşe kazanacağız!

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu