8 Mart’ın Coşkusu Karanlığı Yırtacak!

148

8 Mart’ın direniş ruhunun temelleri 1857 yılında New York kentinde, düşük ücretle, insanlık dışı koşullarda çalışmak zorunda bırakılan emekçi kadınların mücadelesi ile atıldı. Yüzyıllar öncesinden başlayan, her türlü baskıya, şiddete ve ayrımcılığa karşı yükselen kadın özgürlük mücadelesi, bugün de tüm baskı ve ayrımcılığa karşı aynı inanç ve azim ile devam etmektedir.

Emeğimiz, bedenimiz ve irademiz üzerindeki her türlü baskıya, sömürüye ve şiddete son vermek için sürdürdüğümüz eşitlik ve özgürlük mücadelesini kadın dayanışması ile yükseltiyoruz. Bu yıl 60 ülkede eş zamanlı kadın eylemleri ve kadın grevleri ile tüm kadınlar birbirimize ses oluyoruz, özgürlük ve eşitlik mücadelesini büyütüyoruz.

2017 yılı kadınların yılı olacak ve karanlığı kadınların örgütlü mücadelesi yırtacak. Hayatımızı tek adam diktatörlüğüne emanet etmeyeceğiz. Dünyanın yarısını oluşturan biz kadınlar evde, sokakta, okulda, işte ve hayatın her alanında toplumsal yaşamda bizleri yok saymaya çalışan erkek egemen sisteme ve temsilcilerine karşı direnmeye devam edeceğiz.

Bu 8 Mart’ta da yasaklar ‘HAYIR’ diyoruz ve hapsedilmek istendiğimiz karanlığı kadınların direnişi ile boşa çıkaracağımızı müjdeliyoruz.

YAŞASIN 8 MART

JIN JIYAN AZADİ

KADIN YAŞAM ÖZGÜRLÜK

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu