Eğitim Sen Şube Yönetici Eğitimleri Yapıldı!

321

2014-2017 yıllarını kapsayan 9. Çalışma Döneminde görev alan şube ve il temsilcilik yöneticilerine yönelik olarak, 5-6-7 Eylül 2014 tarihlerinde Eğitim Sen Genel Merkezi`nde birer günlük eğitim çalışmaları ve sekreterlik toplantıları yapıldı. Eğitim çalışmaları, şube Başkanları dışında kalan şube ve il temsilcilik yürütme kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Her gün iki sekreterlik olmak üzere üç gün süren eğitim çalışmalarında;

5 Eylül Cuma günü; Şube Sekreterleri ve Şube Mali Sekreterleri,

6 Eylül Cumartesi günü; Şube Örgütlenme Sekreterleri ve Şube Eğitim Sekreterleri,

7 Eylül Pazar günü; Şube Özlük-Hukuk Sekreterleri ve Şube Kadın Sekreterleri eğitimleri yapıldı.

Merkez Eğitim Sekreteri Elif Çuhadar`ın yönetici eğitimi programı ile ilgili bilgilendirmesinin ardından ilk iki gün Genel Başkan Kamuran Karaca, üçüncü gün Genel Sekreter Sakine Esen Yılmaz`ın açılış konuşmaları ile eğitim çalışmaları başlatıldı.

Eğitim çalışmalarının ortak yapılan sabah bölümlerinde ilk oturumda Eğitim Sen Eğitim Uzmanı Dr. Erkan Aydoğanoğlu “Eğitimde Dönüşüm ve Yeniden Yapılandırma” başlıklı görsel bir sunum gerçekleştirdi. İkinci oturumda Eğitim Sen Merkez Eğitimcisi A. Erhan Turgut “Tüzüksel İşleyişimiz” başlıklı bir sunum yaptı.

Eğitim çalışmasının öğleden sonraki bölümlerinde şube sekterlikleri ile ilgili merkez sekreterlikler sekreterlik işleyişi ve önümüzdeki dönem yapılacak sendikal çalışmalar ile ilgili olarak “Örgütsel İşleyişimiz ve Sekreterlikleri Görevleri” başlıklı ayrı toplantılar gerçekleştirdiler.

Şube Sekreterleri ile Genel Sekreter Sakine Esen Yılmaz; Şube Mali Sekreterleri ile Merkez Mali Sekreter Abdullah Karahan ve Mali Müşavir Metin Faruk Tamer; Şube Örgütlenme Sekreterleri ile Merkez Örgütlenme Sekreteri İsmail Sağdıç; Şube Eğitim Sekreterleri ile Merkez Eğitim Sekreteri Elif Çuhadar ve Eğitim Uzmanımız Dr. Erkan Aydoğanoğlu; Şube Hukuk Sekreterleri İle Genel Sekreter Sakine Esen Yılmaz ve sendikamız avukatları, Şube Kadın Sekreterleri ile Merkez Kadın Sekreteri Ebru Yiğit ortak toplantılar yaparak sekreterlik işleyişleri ve sekreterlikleri önümüzdeki dönem yapılacak sendikal faaliyetler ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu