3. Kadın Kurultayı’na Hazırlanıyoruz

16

Eğitim Sen olarak 3. Kadın Kurultayı’na hazırlanıyoruz. 2016 yılında yapılacak kurultay için 14 Kasım 2015 Cumartesi günü Eğitim Sen Genel Merkezi’nde Şube Kadın Sekreterleri toplantısı yapıldı. Toplantıya, Ankara ve Paris katliamlarında yitirilenler için saygı duruşunda bulunularak başlandı.

Merkez Kadın Sekreterimiz Ebru Yiğit başkanlığında ve “Tarihimizden Aldığımız Güçle 3. Kadın Kurultayı’na Hazırlanıyoruz” başlığıyla yapılan toplantıya, Genel Sekreterimiz Sakine Esen Yılmaz, Genel Eğitim Sekreterimiz Elif Çuhadar, Genel Basın Yayın Sekreterimiz Hanım Koçyiğit ve şube kadın sekreterleri katıldı.

3. Kadın Kurultayı hazırlık toplantısında, eğitim emekçisi kadınların sorunları, son dönemde giderek artan kadına yönelik şiddet, hükümetin kadın politikası, kamusal ve özel alanda kadınların karşı karşıya kaldığı cinsiyetçi uygulamalar tartışıldı. Toplantıda, 3. Kadın Kurultayı konu başlığı önerileriyle ilgili yapılan anketin sonuçları ve şube kadın meclislerinden gelen konu başlığı önerileri değerlendirildi.

“Tarihimizden Aldığımız Güçle 3. Kadın Kurultayı’na Hazırlanıyoruz” konulu videomuzu izlemek için tıklayınız. 

 

 

 

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu