Tüm Yurtta Alanlardaydık

71

Konfederasyonumuz KESK`in almış olduğu iş bırakma eylemi, TİS ve Grev Hakkı, Çalışma Yaşamının Demokratikleşmesi, İş Güvenceli İstihdam, İnsanca Yaşanacak Bir Ücret, Sağlık ve Eğitime Yeterli Bütçe, Herkese Parasız, Eşit, Ulaşılabilir, Nitelikli Kamusal Hizmet, talepleri ile tüm yurtta yapıldı.

Ankara

Sabah saat 10.30`da belirlenen 4 noktada toplanılmaya başlandı. Ulus-Opera, Kolej ve Demirtepe noktalarından eylem alanına kadar yürüyüşler yapıldı. Ankara`da ki eyleme Siyasi Partiler ve meslek odaları destek verdi.

İstanbul

İstanbul`daki eylem Saraçhane Parkı`nda gerçekleşti. Burada KESK adına konuşan Sevgi Göyçe kamu emekçilerinin eğitime ve sağlığa bütçe istediğini vurgularken, KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Dursun Yıldız kamu emekçilerinin insanca yaşaması ve halkımızın kamusal, nitelikli hizmete kavuşması için IMF ve Dünya Bankasıyla yapılan anlaşmaların iptal edilmesini gerektiğini söyledi.

İzmir

Basmane`de Konak Belediyesi önünde saat 10.30 da toplanan kamu emekçileri, meslek odaları ve emekten yana örgütler yaklaşık bir saat sonra Gazi Bulvarı`ndan Büyükşehir Belediyesi`ne doğru yürüyüşe geçti.

Urfa

İş bırakma eylemine katılan kitle ile basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasına yaklaşık 300 kamu emekçisi katıldı.

Kırıkkale

11.30`da Cumhuriyet Meydanı`nda toplanan 400`ü aşkın Kamu emekçisi alkış ve sloganlarla Hükümeti protesto etti, taleplerini haykırdı.

İzmit

İzmit`te düzenlenen yürüyüşe, KESK Kocaeli Şubeler Platformu, işçi sendikaları, siyasi partiler, meslek odaları ve demokratik kitle örgütlerinden yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

Tokat-Turhal

Turhal`da alanlara çıkarak basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklaması yaklaşık 100 kişiye yakın bir kitleyle Eğitim-Sen, SES, Emekli Sen ve Emekçi Dostlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Mardin

150 kişinin katıldığı eylem valilik binasının önünde gerçekleştirildi. Eğitim Sen Kızıltepe Temsilciliği Kızıltepe Cumhuriyet meydanında bir eylem gerçekleştirdi. Yapılan eyleme 300 kişi katıldı. Ayrıca Nusaybin Temsilciliği barış Parkında basın açıklaması yaptı. Açıklamaya 170 kişi katıldı.

Burdur

Saat 12.30`da iş bırakma eylemi ile ilgili Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yapıldı. Eyleme 170 kişi katıldı.

Aksaray

Aksaray`da iş bırakma eylemi basın açıklaması ile yapıldı.

Samsun

Eylem Eğitim Sen Samsun Şubesi önünde saat 11.00`de toplanıldı. Eyleme 1500 kişi katıldı.

Kırşehir

Saat 11.00`de Devlet Hastanesi önünde toplanıldı. Sloganlar eşliğinde Ahi Parkına kadar yürüyüş yapıldı. Eyleme 150 kişi katıldı.

Erzincan

Erzincan Cumhuriyet meydanında basın açıklaması yapıldı.

Edirne

Yapılan basın açıklamasına 300 kişi katılmıştır. Ayrıca Keşan ilçesinde yapılan eyleme 200 kişi katılmıştır.

Gebze

Gebze Devlet Hastanesi önünde saat 11.00`de toplanılmaya başlandı. Yürüyüşe geçen kamu emekçilerine polis gaz ile saldırarak 6 kişiyi gözaltına aldı. Kamu emekçilerin dağılmayarak oturma eylemi gerçekleştirdi. Göz altıların serbest bırakılması ile yürüyüş başladı. Cumhuriyet Meydanında yapılan eyleme 400 kişi katıldı.

Antalya

Antalya`da yapılan iş bırakma eylemine 1915 eğitim emekçisi sevk alarak destek verdi. Eylem Güllük TRT kavşağında başladı, Y. Özcan Parkı`na kadar yüründü. Burada yapılan basın açıklaması ile eylem sona erdi.

Adana

Adana Eğitim Sen Şubesi önünden İstasyon Meydanı`na kadar yürüyüş yapıldı. Yürüyüşe 1500 kamu emekçisi katıldı.

Zonguldak-Çaycuma

Çaycuma Öğretmenevi önünde toplanılarak Atatürk Anıtı`na kadar yürüyüş yapıldı. Yürüyüşe 200 kamu emekçisi katıldı.

Niğde

 

Tekirdağ

Denizli

Saat 12.00`de sendika binası önünden başlayan yürüyüş pankartlar, flamalar ve bayraklarıyla Delikçınar Meydana kadar sürdü. Delikçınar Meydanında diğer KESK bileşenlerinden BES – SES – Tüm Bel Sen ve demokratik kitle örgütleri temsilcileri ile birleşilerek basın açıklaması gerçekleştirildi. 500-600 kişilik bir katılım ile son yıllarda Denizli`de gerçekleştirilen en canlı eylem gerçekleştirildi.

Batman

14 Aralık gününde saat 12.30`da Sanat Sokağı`nda sivil toplum örgütleri temsilcileri ile KESK üyelerinin katılımıyla davul-zurna eşliğinde halaylar çekildi. Ardından yapılan basın açıklamasını KESK Dönem Sözcülüğü adına Eğitim Sen Şube Sekreteri Remzi ÖZMEN tarafından okundu. Açıklamaya yaklaşık 500 kişi katıldı.

Tokat

Eğitim Sen Şube binasında toplanan üyelerimiz sendika binamızdan ağızlarını başlayıp ellerinde dövizlerle Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü. Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması okundu. Slogan ve alkışlarla süren eyleme 250 kişi katıldı.

Bursa

Manisa

Gaziantep

Kırklareli

Yozgat

Bitlis

Giresun

Şubelerimizden bilgiler geldikçe güncellenecektir.

 

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu