İlçe Milli Eğitim Müdüründen Üyelerimize Sözlü Taciz!

233

İzmir`in Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Kaçar`ın mobbing uygulamalarına yüzyüze görüşmek isteyen sendika üyelerimiz, “Ben kimseyi tanımam. Sizden bunun hesabını soracağım. Bundan sonra buradan içeri giremezsiniz” sözlü taciziyle karşı karşıya kaldılar.

İzmir`in merkeze en uzak ilçelerinden Kınık`ta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Kaçar`ın öğretmenlere, Eğitim Bir Sen`e üye olmaları için zorlaması, sözlü taciz ve mobbing uygulaması üzerine Eğitim Sen İzmir 2 No`lu Şube yürütme kurulu üyelerimiz ilçeye giderek Kaymakam Faik Oktay Sezer ile görüştü. Daha sonra ziyaret ettikleri Kaçar ise Kınık`ta görevli öğretmenlere dönerek, “Sizi görevden men edeceğim. Ben kimseyi tanımam. Sizden bunun hesabını soracağım. Bundan sonra buradan içeri giremezsiniz. Beni eleştiremezsiniz. Ben Eğitim Bir Sen`liyim. Geçen hafta makamımdan Türk Eğitim Sen`lileri de kovdum. Sizden de hesap soracağım” dedi.

Bu durumu tutanak altına alan sendika yürütme kurulu üyelerimiz, davranışın ve sözlerin kabul edilemez olduğunu belirterek Kaçar hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı`na suç duyurusunda bulundu.

Ne yazık ki adeta AKP`nin kolluk görevlisi rolünü üstlenerek üyelerimize hakaret eden ve mobbing uygulayan Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Kaçar`ın bu tutumu bize yabancı değildir. İlçe Milli Eğitim Müdürü`nün, eğitim emekçilerini her fırsatta itibarsızlaştıran AKP hükümetinden güç aldığı açıktır. Ancak Sendikamız Eğitim Sen`in üyelerimizi hedef alan bu tutuma karşı mücadele etmeyi sürdüreceği bilinmelidir.

[su_custom_gallery source=”media: 943,944″ limit=”44″ link=”lightbox” width=”290″ height=”200″ title=”never”]

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu