Türkiye-Suriye Depremi

688
Birleşik Krallı’ın en büyük öğretmen sendikası NASUWT, Türkiye ve Suriye’de meydana gelen yıkıcı deprem nedeniyle dayanışma mesajı yayınladı.
Türkiye-Suriye Depremi
Sevgili İkram,
Birleşik Krallıktaki en büyük öğretmen sendikası olan NASUWT adına, Türkiye ve Suriye’de meydana gelen son depremde üyeleriniz ve hizmet ettikleri topluluklar ile dayanışma içinde olduğumuzu ifade etmek için yazıyorum.
Dünya Sağlık Örgütü’nün son tahminlerine göre 23 milyonu aşkın insanın felaketten etkilenmiş olabileceği,   on binlerce yaralı ile birlikte hayatını kaybedenlerin sayısının 17,000’i aştığı belirtiliyor.
Okulların, 10 ili etkileyen 7.4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle kapalı olduğunu ve bu okulların genellikle depremler nedeniyle yerlerinden olan yüz binlerce insanı barındırmak için kullanıldığını biliyoruz.
Eğitim Sen’in KESK ile birlikte kurduğu kriz masası ve depremden etkilenen üyeleri için başlattığı yardım kampanyası, sendikaların üyeleri için yapabilecekleri çalışmalar konusunda ilham verici örneklerdir.
Aynı durum ihtiyaç sahiplerine çadır, ısıtma, hijyen malzemeleri ve temel gıda dağıtımı yapan Eğitim Sen şubeleri için de geçerlidir.
NASUWT, Eğitim Enternasyonali’nin acil eylem çağrısını almıştır ve bu konuya en acil ve ciddi dikkatini vermektedir.
Bu zorlu süreçte düşüncelerimiz siz ve üyelerinizle birlikte.
Saygılarımla,
Dr. Patrick Roach
General Secretary

 

Yazının ingilizcesine ulaşmak için tıklayınız

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu