Öğretmenlerin Aşı Durumlarına İlişkin Anketimizin Sonuçları ve Taleplerimiz / 26-29 Mayıs 2021

206

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı aşılama takvimi bağlamında öğretim tür ve düzeylerine göre kaç öğretmenin aşılandığına ilişkin verileri üretmediği, varsa da paylaşmadığı için sendikamız Eğitim Sen, bu konuda bir çalışma yürütme gereksinmesi hissetmiştir. MEB’den, salgın koşullarında geçtiğimiz üç dönem için uzaktan ve yüz yüze eğitime ilişkin “eğitim istatistikleri”ni bir an evvel yayınlamasını talep ediyoruz.

Sendikamızın hazırlayıp 26-29 Mayıs 2021 tarihleri arasında web sayfamızdan yayınlayarak duyurduğu ve öğretmenlerimizin gönüllülük temelinde yanıt verdiği anketi 2742 öğretmen doldurmuştur. Değerli öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Öğretmenlerin Aşılanma Durumlarına İlişkin Genel Dağılımı

Çalışmamızın bulgularına göre, öğretmenler arasında iki doz aşı olanların oranı  % 38’dir (1040). Bir doz aşı olup ikinci dozu bekleyenlerin oranı ise % 40’dır (1091). Henüz aşı olmadığını belirten öğretmenlerin oranı % 22’dir (611). Bu verilere göre, öğretmenlerimizin ikinci doz aşılarını olmaları ve hiç aşı olmayan öğretmenlerimizin çok hızlı biçimde aşılanmalarını talep ediyoruz.

“Öğretmenlerin Aşı Durumlarına İlişkin Anketimizin Sonuçları ve Taleplerimiz” başlıklı raporun tamamını görmek için tıklayınız.

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu