Kamusal Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi

302

Sendikamız tarafından düzenlenen Kamusal Eğitim Çalıştayı 27-28 Haziran tarihlerinde Ankara Barosu`nda gerçekleştirildi.

20349_16_10_26

Açılış konuşmalarını Genel Başkanımız Kamuran Karaca ve Nejla Kurul`un yaptığı çalıştayın ilk günü, Özgür Müftüoğlu`nun kolaylaştırıcı olduğu “Neoliberalizm Kuşatması Altında Kamu ve Kamusallık” başlıklı panel ile yapıldı. Panelde, Erkan Aydoğanoğlu “Kamuda Yaşanan Dönüşümün Boyutları”, Mustafa Durmuş “Uluslararası Antlaşmalar ve Kamu Hizmetleri”, Ayşe Cebeci “Kamu Özel Ortaklığı”, Handan Koç “Kamusallık ve Kadın”, Mustafa Bayram Mısır “Kamusal Alan ve Laiklik” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler. 20356_16_29_30

Çalıştayın ikinci günü “Kamusal Eğitim” başlığı ile yapıldı. Genel Sekreterimiz Sakine Esen Yılmaz`ın kolaylaştırıcılığında yapılan oturumda, Erdal Küçüker “Kamusal Eğitim ve Muhafazakârlaşma”, İlker Akcasoy “Eğitimin Ticarileştirilmesi Uygulamaları”, Serdar Değirmencioğlu “Eğitimde Ötekileştirilen İnanç ve Kimlikler”, Yüksel Mutlu “Anadilinde Eğitim ve Kamu Hizmetleri” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

20352_16_11_22

Çalıştay, ikinci oturumun ardından yapılan forum ile tamamlandı.

Çalıştay fotoğraflarını görmek için tıklayınız. 

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu