Eğitim Sen Yükseköğretimde Uzaktan Eğitime Yakından Bakıyor

509

Covid-19 salgını ve salgının yönetimindeki siyasi tercihler, eğitimin tüm kademelerinde olduğu gibi yükseköğretim alanında da olumsuz sonuçlar yaratmıştır. Eğitim ve yükseköğretim politikalarının oluşturulmasında kendi iradesini dayatan siyasi iktidarın, politika oluşturulması süreçlerinde eğitim ve yükseköğretim hizmeti bileşenlerinin görüşlerine başvurmaması, süreci şeffaf yönetmemesi eğitim ve bilim emekçilerinin maruz kaldıkları sorunları görünür olmaktan çıkarmıştır.

Bu kapsamda sendikamız Yükseköğretim Bürosu tarafından hazırlanan anket, 28.05.2021 ve 14.06.2021 tarihleri arasında yükseköğretim emekçileriyle paylaşılmış ve ankete katılımları istenmiştir.

Anketimize farklı il ve üniversitelerden 504 kişi katılmıştır. 504 kişinin 269’u erkek, 234’ü kadın ve 1 kişi de diğer şıkkını işaretlemiştir. Anketimize 454 kişi devlet üniversitelerinden 50 kişi de vakıf üniversitelerinden katılım sağlamıştır.

Yükseköğretim Büromuzun hazırladığı “Eğitim Sen Yükseköğretimde Uzaktan Eğitime Yakından Bakıyor” raporunu görmek için tıklayınız.

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu