“Uluslararası Sendikal Haklar ve Özgürlükler Sempozyumu” Yarın Ankara’da Başlıyor

264

Sendikal haklar ve özgürlükler alanında yaşanan ihlallere dikkat çekmek ve bu ihlallere karşı uluslararası dayanışmayı büyütmek için eğitim sendikaları Ankara’da buluşuyor. Eğitim Sen’in çağrısı ile bir araya gelecek olan sendikalar, bir taraftan gündemlerinde bulunan konuları tartışırken, diğer taraftan da Eğitim Sen’le olan dayanışmalarını bir kez daha kamuoyuna açıklayacaklar.

Türkiye’den sadece Eğitim Sen’in üyesi olduğu Eğitim Enternasyonali Genel Sekreteri David Edwards, Eğitim Sendikaları Eğitim Komisyonu Avrupa Direktörü Susan Flocken ile beraber ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, Danimarka, Belçika, Yunanistan ve KKTC’den çok sayıda eğitim sendikasının katılacağı sempozyum 4 oturum şeklinde gerçekleştirilecek:

1.Sendikal haklar ve özgürlükler ve siyasi iktidarların tutumu,

2.Öğretmenlik mesleğinin statüsü ve öğretmenlik meslek kanunlarının ülkelerde uygulanma biçimleri,

3.8 Mart arifesinde toplumsal cinsiyet eşitliği ve eğitim sendikaları

4.Yükseköğretim alanında yaşanan sorunlar ve mücadele olanakları.

Sempozyuma yurt dışı ile beraber ülke içerisinden çok sayıda katılımcı katılacak. Özellikle KHK ile ihraç edilmiş Eğitim Sen üyesi eğitim ve bilim emekçileri sempozyumu katılarak sorunlarını aktaracak. Sempozyum ve sonuçları Eğitim Sen tarafından yazılı ve görsel olarak kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Sempozyum Tarihi ve Saati : 6-7 Mart 2019

Sempozyum Yeri                    : Hotel Midi

Aziziye Mah. Andrey Karlov Sokağı No:40 Çankaya/ANKARA

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu