Dünya Öğretmenler Sendikası Federasyonu, Deprem Felaketinden Etkilenen Türkiye ve Suriye Halklarıyla Dayanışma Mesajı Yayınladı

469

Türkiye ve Suriye Halklarıyla Dayanışma

Değerli meslektaşlarım

Türkiye’de ve Suriye’de 6 Şubat’ta meydana gelen korkunç depremin ardından binlerce ölü ve birbiri ardına çöken binalar ile yaşanan felaketi acı içinde izliyoruz! On binlerce kişi de yaralandı ve soğuk kış koşullarında evsiz kaldı.

WFTU’ya bağlı Dünya Öğretmenler Sendikası Federasyonu, emperyalistlerin uzun süreli müdahalesini ve yıkıcı deprem trajedisinin yaşandığı şu günlerde bile hala devam eden ölümcül ambargoyu yaşamaya devam eden Suriye ve Türkiye halklarıyla dayanışma içinde olduğunu ifade eder. Suriye halkının acil insani yardıma ihtiyacı var, Ancak ABD-NATO-AB, depremde ölen binlerce insanla birlikte hayatta kalma mücadelesi veren koca bir halka karşı ölümcül ambargoyu sürdürüyor. Suriye halkına insani yardım ulaştırılmasının önündeki tüm engellerin kaldırılmasını talep ediyoruz.

Ölümcül ambargoyu şimdi durdurun!

FISE üyesi sendikalar ve dünyanın dört bir yanındaki öğretmenler, bir kez daha korkunç bir trajedi yaşayan Türkiye ve Suriye halklarına öncülük etmeli ve dayanışma örgütlemelidir.

Her zaman sınanan halkların yanındayız, dayanışmamızı pratikte de gösteriyoruz!

Meslektaşlarım, hızlı hareket etmeliyiz, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin şimdi bize ihtiyacı var.

SEKRETERYA

Dayanışma mesajının orijinali için tıklayınız.

Eğitim-Sen\'e Üye Ol! - Ön Üyelik Formu